Шест лица го прекршиле полицискиот час, 145 казни за неносење маска

Facebook
Twitter
Email
Print


Од 00.00 часот до 04.00 часот (02.06.2021) констатирано е дека шест лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.06.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 145 прекршоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи