Денеска сончево време со мала до умерена облачност

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 9 °C до 26 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи