Заев негира дека изненадувањето од Ахмети е заеднички кандидат за градоначалник на Скопје

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Премиерот Зоран Заев негира дека изненадувањето кое беше најавено од Али Ахмети има врска со заеднички кандидат албанец за градоначалник на Скопје.

„Не се работи за тоа, се работи за нешто кое што претставува модернизација на нашиот коалиционен партнер и нормално е за деталите да зборуваат тие а секако и во духот на тоа што го работиме и како Влада. Ќе ги видите деталите, како што ги презентиравме нашите промени, како најголем партнер на нашата коалиција кои се правеа со еlктронската евиденција со непосредното гласање, еднаквата застапеност на мажите и жените, поголема застапеност и на младите во партијата, така и ДУИ ме информираа за ова квалитативна и убава промена“, истакна Заев.

ДУИ вчера најавија дека лидерот на партијата Али Ахмети утре на 5 јуни по повод 19 годишнина од основањето на партијата ќе соопшти изненадување.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video