Каролина Гочева со нова прекрасна песна „Идила“ после 3 години од последниот албум


После три години од издавањето на последниот албум „Извор“, Каролина Гочева го најавува својот нов албум. Тимот со кој две години Каролина работела за овој албум е составен од композитор: Драган Ѓаконовски – Шпато, пијано и аранжман – Дуке Бојаџиев и кларинет: Исмаил Лумановски.

Албумот е составен од преработки на најубавите македонски евергрини.

На 2 јуни, како најава за новиот албум, деновиве беше објавена песната „Идила“ која ќе ве освои со првото слушање.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи