Каролина Гочева со нова прекрасна песна „Идила“ после 3 години од последниот албум

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


После три години од издавањето на последниот албум „Извор“, Каролина Гочева го најавува својот нов албум. Тимот со кој две години Каролина работела за овој албум е составен од композитор: Драган Ѓаконовски – Шпато, пијано и аранжман – Дуке Бојаџиев и кларинет: Исмаил Лумановски.

Албумот е составен од преработки на најубавите македонски евергрини.

На 2 јуни, како најава за новиот албум, деновиве беше објавена песната „Идила“ која ќе ве освои со првото слушање.


Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video