Марихуана пронајдена во пратка за затвореник од прилепскиот затвор

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 03.06.2021 во 13.45 во Полициската станица Прилеп, од Казнено – поправната установа Затвор Прилеп било пријавено дека при претрес на пратка наменета за лицето Н.Т. била пронајдена марихуана.

Од страна на полициски службеници дрогата била одземена и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video