Паркот во село Селце комплетно запоставен и претворен во змијарник


Жителите на прилепското село Селце до редакцијата на Инфо Компас попладнево доставија фотографии од селскиот парк кој изгледа навистина ужасно. Детските реквизити за играње се комплетно обраснати со трева, а паркот е запоставен. Жителите се пожалија дека подолг период наназад никој не се грижел за паркот и дека им е страв да ги пуштат таму да си играат нивните деца.  Бараат итна реакција на надлежните институции и уредување на ова единствено место за одмор и рекреација во нивното село.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи