Паркот во село Селце комплетно запоставен и претворен во змијарник

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Жителите на прилепското село Селце до редакцијата на Инфо Компас попладнево доставија фотографии од селскиот парк кој изгледа навистина ужасно. Детските реквизити за играње се комплетно обраснати со трева, а паркот е запоставен. Жителите се пожалија дека подолг период наназад никој не се грижел за паркот и дека им е страв да ги пуштат таму да си играат нивните деца.  Бараат итна реакција на надлежните институции и уредување на ова единствено место за одмор и рекреација во нивното село.

 

 

 

 

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video