Вакцинација без закажување, викендов во Врање се вакцинирале 927 македонци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


За време на викендот, во Србија, поточно во Врање против коронавирус се вакцинирале 927 македонци, објави РТС. Според најавите на српските медиуми, вакцинирањето трае и денеска.

Дел од нив примиле ревакцина, но имало и такви кои ја примаат првата доза. Во спортската сала во Врање тие имале можност да изберат дали ќе се вакцинираат со „Фајзер“ или со „Синофарм“.

Македонците правото на вакцинација можат да го остварат со пасош или со лична карта.

Според српските здравствени власти, досега во Србија се вакцинирани околу 15.000 македонски граѓани.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video