Нестабилно време со услови за локална појава на невреме и услови за појава на град

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денес ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град. УВ=6

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 14 °C до 26 °C.

УХМР со актуелно предупредување:
Локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и услови за појава на град. И во следните денови се очекува локално процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video