Повторно поскапување на горивата од полноќ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Регулаторната комисија ги објави новите цени на горивата, кои стапуваат на сила од полноќ, а тоа значи повторно поскапување за бензините и дизелот.

Бензинот и дизел горивото ќе поскапат за половина денар по литар, а нафтата за домаќинствата за еден денар.

Со тоа, бензинот од 98 октани ќе се продава по цена од 70 денари за литар, цената на бензинот од  95 октани ќе изнесува 68 денари, додека дизелот ќе се продава за 60,5 денари за литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе чини 60 денари за литар.

Цената на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,008 ден/кг и ќе изнесува 34,889 ден/кг.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video