Прилепчани нападнале кавадарчанец во угостителски објект во Радобил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 05.06.2021 во 14.00 часот во Полициската станица Прилеп, Х.К.(20) од Кавадарци пријавил дека во угостителски објект во с.Радобил, прилепско, тој и С.Ѓ. биле физички нападнати од В.С. и А.Ч., двајцата од Прилеп.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video