Американка матурира на 94 годишна возраст: Подобро подоцна, отколку никогаш

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Никогаш не е доцна да ја добиете дипломата за средно училиште, како што докажа една жена од Алабама во средата кога дипломираше од средно училиште во округот Медисон на 94-годишна возраст.

Грејс Смит го напуштила училиштето кога имала 16 години, во 1942 година, кога нејзиниот сопруг отишол да се бори и сега решилa да ги заврши.

„Јас сум многу благодарна. Ви благодарам многу. Подобро е доцна отколку никогаш, нели “, изјавила Смит.

Смит ја добила дипломата во просторија полна со нејзините најблиски, вклучувајќи ги и нејзините 26 правнуци.

Откако Смит го напуштила средното училиште, таа продолжила да работи како возач на автобус во округот Медисон и тоа го правела 30 години.

„Иако таа самата не завршила училиште, нас ни велеше дека мора да завршиме школо, бидејќи тоа е важно“, вели една од нејзините внуки.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video