Во четврток годишен концерт на музичкото училиште од Прилеп


Во четврток на 10.06.2021 година со почеток во 19 часот учениците заедно со своите наставници од Општинското Основно Музичко Училиште „Ордан Михајлоски – Оцка“ од Прилеп ќе го одржат традиционалниот Годишен Концерт! Поради ситуацијата со Ковид пандемијата овој пат концертот ќе се одржи ONLINE во соработка со IN Produkcija и MT music studio – Prilep.

Во програмата ќе земат учество наградените ученици од државните и меѓународни натпревари и наставниците! Ве покануваме заедно да го проследиме нашиот концерт и да уживаме!!!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи