Во четврток годишен концерт на музичкото училиште од Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во четврток на 10.06.2021 година со почеток во 19 часот учениците заедно со своите наставници од Општинското Основно Музичко Училиште „Ордан Михајлоски – Оцка“ од Прилеп ќе го одржат традиционалниот Годишен Концерт! Поради ситуацијата со Ковид пандемијата овој пат концертот ќе се одржи ONLINE во соработка со IN Produkcija и MT music studio – Prilep.

Во програмата ќе земат учество наградените ученици од државните и меѓународни натпревари и наставниците! Ве покануваме заедно да го проследиме нашиот концерт и да уживаме!!!

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video