Македонската фудбалска репрезентација во Букурешт

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Македонската фудбалска репрезентација утрово замина за Букурешт, Романија, каде ќе ги игра првите два натпревари на Европското првенство.

Првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини им посака многу среќа на репрезентативците. На тимот му се приклучи и повредениот Илија Несторовски, кој иако нема да може да игра, ќе биде навивач и најголема подршка. Пред полетувањето, средба со фудбалерите имаше и премиерот Зоран Заев.

Натпреварите против Австрија и против Украина се играат на 13ти, односно на 17ти јуни, а потоа на 21ви играме со Холандија во Амстердам.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video