Обид за самоубиство во Скопје, спасувачка акција во тек


Лице качено на покрив од зграда се заканува дека ќе си го одземе животот скокајќи од истата. Станува збор за зграда во близина на трговскиот центар Мавровка во Скопје.

Во моментов на теренот има присуство на полициски, противпожарни и болнички екипи кои поставија душек околу зградата, додека дел од спасувачките екипи се обидуваат да го разубедат.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи