Продолжува променливото облачно и нестабилно време со локални поројни дождови

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска не очекува променливо облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. Локално во јужните делови се можни поинтензивни процеси со пообилен дожд и појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени. УВ=6.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 14 °C до 24 °C.

Продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Врнежи за изминатите 24 часа до 8 часот (во л/м2): 22 Крушево, 9 Битола, 8 Прилеп, П.Шапка, 7 Тетово, Берово, Дојран, 6 Кр.Паланка, 5 Гевгелија, 4 Куманово, 3 Д.Капија, Маврово, 1 Скопје З.Рид, Штип, Струмица, Дебар, Претор, Охрид.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video