Среќен добитник добил 142 милиони евра на британската лотарија „Евро милиони“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Среќен добитник на британската лотарија „Евро милиони“ добил џекпот од 111 милиони фунти, односно 142 милиони евра, соопштува Националната лотарија. Ова е деветта најголема добивка во историјата на лотариите во Велика Британија.

Ова е четврт џекпот на Обединетото Кралство„Евро милиони“ оваа година – 2 беа освоени во април и уште 1 на Нова година.

Победничките броеви се 07, 20, 36, 40 и 46, а победничките броеви на Lucky Star беа 02 и 04.

Процесите за верификација сега ќе започнат и нема да има информации дали е индивидуален или синдикален добитник или каде е купено ливчето, освен ако носителот на ливчето не одлучи да излезе во јавноста.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video