Тешка сообраќајна несреќа на Плетвар


Утрово на планинскиот премин Плетвар се случи тешка сообраќајна несреќа. Причините како дошло до неа се уште не се познати. Засега не се знае дали има жртви или повредени, повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Патниот парвец е блокиран, возила се пропуштаат само по едната лента. Поради застојот на сообраќајот на Плетвар се создадоа километарски колони од возила.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи