Тешка сообраќајна несреќа на Плетвар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Утрово на планинскиот премин Плетвар се случи тешка сообраќајна несреќа. Причините како дошло до неа се уште не се познати. Засега не се знае дали има жртви или повредени, повеќе информации се очекуваат во текот на денот.

Патниот парвец е блокиран, возила се пропуштаат само по едната лента. Поради застојот на сообраќајот на Плетвар се создадоа километарски колони од возила.

 

 

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video