Успешно заврши спасувачката акција – лицето кое сакаше да се самоубие спроведено во полиција

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По неколкучасовно убедување од страна на спасувачките екипи, успешно заврши акцијата за спасување на мажот кој се закануваше дека ќе си го одземе животот скокајќи од зграда кај трговскиот центар Мавровка, во Скопје.

Лицето беше разубедено и обезбедено од страна на полицијата, по што е внесено во полициско возило.

Мотивите за обидот за самоубиство не се познати.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video