Успешно заврши спасувачката акција – лицето кое сакаше да се самоубие спроведено во полиција

Facebook
Twitter
Email
Print


По неколкучасовно убедување од страна на спасувачките екипи, успешно заврши акцијата за спасување на мажот кој се закануваше дека ќе си го одземе животот скокајќи од зграда кај трговскиот центар Мавровка, во Скопје.

Лицето беше разубедено и обезбедено од страна на полицијата, по што е внесено во полициско возило.

Мотивите за обидот за самоубиство не се познати.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи