Двајца тешко повредени во вчерашната сообраќајка на Плетвар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 08.06.2021 во 08.00 часот на патот Градско-Прилеп се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фиат пунто“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Ј.Ш.(37) од Прилеп и патничко моторно возило „фиат стило“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од Н.А.(26) од с.Шивец, кавадаречко.

По незгодата, од доктор во Градската болница Прилеп на сопатници во возилото „фиат пунто“, П.Ш.(63) и Ј.Ј.(38) од Прилеп им биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video