Македонците во редици чекаат вакцина во Врање

Facebook
Twitter
Email
Print


Пред главниот пункт за вакцинација на Здравствениот дом во Спортската сала Врање, се создаваат редици и толпи луѓе поради големиот број граѓани на Македонија кои пристигнуваат за вакцина против вирусот ковид-19,

Од Здравствениот центар во Врање соопштија дека заради зголемениот број на луѓе зајакнати се сите пропишани епидемиолошки мерки, „пред се мерките за заштита и дезинфекција, како и дезинфекција на просторот“.

„На граѓаните на Република Македонија им беше кажано да не прават гужви и им беше кажано дека сите ќе бидат вакцинирани, изјавија од Здравствениот центар во Врање“, соопшти порталот Нова рс.

Вчера во Врање се вакцинирани 599 лица, покажува статистиката на Здравствениот центар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи