Македонците во редици чекаат вакцина во Врање

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Пред главниот пункт за вакцинација на Здравствениот дом во Спортската сала Врање, се создаваат редици и толпи луѓе поради големиот број граѓани на Македонија кои пристигнуваат за вакцина против вирусот ковид-19,

Од Здравствениот центар во Врање соопштија дека заради зголемениот број на луѓе зајакнати се сите пропишани епидемиолошки мерки, „пред се мерките за заштита и дезинфекција, како и дезинфекција на просторот“.

„На граѓаните на Република Македонија им беше кажано да не прават гужви и им беше кажано дека сите ќе бидат вакцинирани, изјавија од Здравствениот центар во Врање“, соопшти порталот Нова рс.

Вчера во Врање се вакцинирани 599 лица, покажува статистиката на Здравствениот центар.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video