Малолетен велосипедист од Ропотово повреден во сообраќајна несреќа

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 08.06.2021 во 17.30 часот било пријавено дека на ул.„Душан Цветаноски“во с.Ропотово, патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Р.(40) од с.Ропотово удрило во велосипед, управуван од малолетник од с.Ропотово.

Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video