Почна уривањето на нелегалните објекти на плажите во Охрид

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Како што пренесува „Охрид њуз“, утрово започна отстранувањето на платформите и урбаната опрема на најатрактивните плажи на Охридското крајбрежје.

Ќе се отстранува платформата на познатата плажа „Куба Либре“. Активностите се одвиваат под силно полициско обезбедување.

Акцијата беше очекувана со оглед што уште пред една седмица во близина на неколкуте плажи зад мостот на Студенчишкиот канал кај Охрид беше распоредена механизација, а вчера сите објекти во тој дел беа искучени од системот за нанпојување со електрична енергија.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video