Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно облачно време

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 12 °C до 26 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

До недела продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, почести електрични празнења и појава на град.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи