Тешко повреден малолетен пешак удрен од автомобил кај Росоман


МВР информира дека на 07.06.2021 во 10.00 часот било пријавено дека на магистралниот пат Градско – Прилеп, кај с. Росоман, патничко моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Б.М.(33) од Велес, удрило во малолетен пешак од с. Росоман.

Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци. Извршен бил увид на местото на настанот од Полициската станица Кавадарци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи