Тешко повреден млад човек во сообраќајка во крушевско

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 08.06.2021 во ОВР Крушево било пријавено дека на локален пат с.Бучин-с.Пресил се случила собраќајна незгода помеѓу мотоцикл „кавасаки“ без регистарски ознаки, управуван од И.Г.(20) од с.Суводол, демирхисарско и патничко моторно возикло „пежо“ со крушевски регистарски ознаки, управувано од М.С.М.(24) од с.Бучин.

По незгодата И.Г. бил пренесен во Медицински центар „Борка Талески“ Прилеп каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крушево.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video