24 лица го прекршиле полицискиот час – 133 казни за неносење заштитна маска

Facebook
Twitter
Email
Print


Од 00.00 часот до 04.00 часот (09.06.2021) констатирано е дека 24 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2021) пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 133 прекршоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи