24 лица го прекршиле полицискиот час – 133 казни за неносење заштитна маска

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од 00.00 часот до 04.00 часот (09.06.2021) констатирано е дека 24 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.06.2021) пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 133 прекршоци.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video