Двајца оздравени од корона во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во последните 24 часа се направени 2.411 тестирања, а регистрирани се 18 нови случаи на КОВИД-19 од:

  • Скопје – 8
  • Куманово – 5
  • Кочани – 2
  • Тетово, Крива Паланка и Кратово – по 1.

Пријавено е 1 починато лице:  од Скопје (61г), починато во болнички услови.

Регистрирани се 31 оздравен пациент од:

  • Скопје – 11
  • Виница – 3
  • Куманово, Кочани, Прилеп, Тетово, Битола, Кавадарци и Кичево – по 2
  • Струмица, Крива Паланка и Радовиш – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 823.776 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-19 дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.487, бројката на оздравени пациенти е 149.582, на починати е 5.468, а бројот на активни случаи изнесува 437.

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video