Заев: Договорот од Преспа го смени лицето на Балканот

Facebook
Twitter
Email
Print


Договорот од Преспа го смени лицето на Балканот, како динамичен регион кој низ историјата знаел да гради и ѕидови помеѓу народите, напиша премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук-профил.

„Со пресвртот на водењето на Северна Македонија започнавме ново поглавје, со кое на Европа и светот им дадовме еден поинаков Балкан, Балкан кој гради мостови.

#PrespaForumDialogue кој ќе се одржи на 1 и 2 јули во Македонија е уште еден чекор за што повеќе изградени Балкански мостови“, напиша Заев.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи