Давор Шокоски уште 2 години во РК Прилеп


Левиот бек во тимот од Прилеп, Давор Шокоски потпиша нов договор и ќе продолжи да го носи „жолто-црниот“ дрес и во наредните 2 години.

Шокоски беше еден од носителите на играта на РК Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот во елитното друштво.

23 годишниот Шокоски е дете на РК Прилеп, каде ги помина сите младински категории, а сега се наметнува како лидер во својот матичен клуб.

Претходно прилепчани ја продолжија соработката и со Чантурија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи