Давор Шокоски уште 2 години во РК Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Левиот бек во тимот од Прилеп, Давор Шокоски потпиша нов договор и ќе продолжи да го носи „жолто-црниот“ дрес и во наредните 2 години.

Шокоски беше еден од носителите на играта на РК Прилеп измината сезона и еден од најзаслужните за опстанокот во елитното друштво.

23 годишниот Шокоски е дете на РК Прилеп, каде ги помина сите младински категории, а сега се наметнува како лидер во својот матичен клуб.

Претходно прилепчани ја продолжија соработката и со Чантурија.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video