СВР Битола: Вчера се констатирани 49 прекршоци, возење со брзина над дозволената, управување возило без возачка дозвола, нерегистрирани возила

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од СВР Битола известуваат дека во текот на вчерашниот ден 10.06.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот и притоа биле констатирани бројни прекршоци.

Имено, 30 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 12 возачи управувале возило без возачка дозвола, тројца возачи разговарале на мобилен телефон и четири возила биле со измината регистрација.

За сите неправилности се издадени соодветни поднесоци.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video