Традиционална изложба во чест на Зазо во понеделник во Цепенков

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Изложба на фотографии од Кино Клубот Прилеп ќе биде отворена в понеделник во ликовниот салон од ЦК „Марко Цепенков“ од 18.00 часот. Клупската изложба на уметнички фотографии традиционално се реализира секоја година во чест на фотографот Јордан Зазоски – Зазо.

Изложбата се одржува по осми пат и ќе бидат изложени 63 фотографии од  59 автори, членови на Клубот, кои преку своите дела ќе го претстават нивниот личен уметнички потенцијал преточен во фотографија.

Изложбата ќе се реализира според предвидени протоколи за заштита од корона вирусот.

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video