ВИДЕО : Јованоски вечерва повтори дека ја бара поддршката од СДСМ за втор градоначалнички мандат


Актуелниот градоначалник на Прилеп, Илија Јованоски, вечерва уште еднаш повтори дека ја бара поддршката од СДСМ за втор градоначалнички мандат.

„Ја побарав поддршката од мојата партија и ако ја добијам ќе ја барам поддршката и од нашите граѓани, повторно од нашиот град, да се кандидирам за градоначалник на Општина Прилеп. Затоа што направивме како локална самоуправа многу, направивме многу капитални проекти, некои не се завршени и сакам тоа да го завршам во иднина. Во новата програма што ќе ја правам до почетокот на локалните избори ќе има многу нови проекти кои ќе ги претставам пред почетокот на локалните избори“, истакна Јованоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи