Кривична пријава против прилепчанец за продажба на дрога


ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против М.С.(34) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 07.10.2020 полициски службеници извршиле претрес во домот кој го користел пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи