Ново поскапување на горивата


Регулаторната комисија за енергетика денес донесе одлука за ново поскапување на цената на горивата од полноќ.

Бензините поскапуваат за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за 1 денар.

Со тоа, малопродажната цена на Еуросупер БС 95 ќе изнесува 68,5 денари, додека цената на Еуросуспер БС 98 ќе биде 70,5 денари.

Дизелот ќе се продава за 61,5 денари од литар, додека екстра лесното масло за домаќинства за 60 денари од литар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи