Околу 200 санкции на полицијата викендов на подрачјето на СВР Битола


На 11, 12 и 13.06.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот.

Притоа, било констатирано дека 54 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 60 возачи управувале возила без возачка дозвола, под дејство на алкохол управувале 33 возачи и биле исклучени од сообраќај, 17 возила биле со измината регистрација, пет возачи разговарале на мобилен телефон.

За сите неправилности биле издадени соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи