Променливо облачно и посвежо време, засилен ветер ќе предизвика пониски температури

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. УВ=6

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 10 °C до 21 °C.

УХМР со актуелно предупредување: денеска ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен и северозападен правец што ќе предизвика температурите да се пониски од просекот за овој период од годината.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи