Триесет годишен прилепчанец уапсен заради тепачка и оштетување на возило

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Полициска станица Прилеп известува дека на ден 13.06.2021 во 01.35 часот во ПС Прилеп бил лишен од слобода Д.В.(30) од Прилеп, затоа што околу 01.00 часот на ул. „Мечкин Камен“, во близина на О.У. „Гоце Делчев“ физички го нападнал Д.Д.(27) од Прилеп и му го оштетил возилото „пасат“, со прилепски регистарски ознаки.

Притоа, Д.В. пријавил дека во истиот период и на истото место бил физички нападнат од Д.З. од Прилеп.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи