Христијан Милошески ново засилување за РК Прилеп


РК Прилеп доведе ново засилување и полека го оформува составот за наредната сезона во која ќе има поголема амбиции, откако годинава во последното коло успеа да слави опстанок во македонската Суперлига.

Станува збор за левиот бек Христијан Милошески кој има 21 година и доаѓа од Бутел и по 5 сезони повторно се враќа во Прилеп.

Претходно, РК Прилеп ги продолжи договорите со левиот бек Давор Шокоски и десното крило Реваз Чантурија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи