Денеска ќе биде сончево со умерена облачност

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено волж Повардарието и во северозападните планински предели. Максималната температура ќе биде во интервал од 19 до 27 степени.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 8 °C до 23 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во западните планински подрачја засилен ветер од северен и северозападен правец. И во текот на утрешниот ден во Повардарието повремено ќе дува засилен северен ветер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи