Од 7 до13 јуни во Прилеп само 8 нови случаи на Ковид-19

Од Центарот за јавно здравје информираат дека изминатата седмица, во периодот од 7 до13 јуни 2021 година, во општина Прилеп имало 8 нови случаи на Ковид-19;

Нема случаи на починати од коронавирус;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 20; во болнички услови се лекуваат 3 лица, а на домашно лекување се наоѓаат 17 лица;

Вкупниот број на заразени од Ковид-19 изнесува 8.319;

Од почетокот на пандемијата, од коронавирус починалe 426 лицa.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи