Серија казни за прекршителите на сообраќајни правила на подрачјето на СВР Битола

Facebook
Twitter
Email
Print


На 14.06.2021, на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирано дека 15 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 12 возачи управувале возило без возачка дозвола, 8 возачи разговарале на мобилен телефон и 1 возило било технички неисправно.

Под дејство на алкохол управувал еден возач и тој бил исклучен од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи