Тешко повреден тракторист од крушевско – се превртил со трактор носејќи дрва


На 14.06. околу 11:30 часот во СВР Тетово пријавено е дека И.А.(51) од крушевското село Саздово, управувајќи трактор со дрва во Бунец на Маврово, изгубил контрола и се превртел.

При падот, И.А. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

На местото на настанот увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи