Бикоски остана верен на РК Прилеп и го продолжи договорот


Уште еден играч од тимот на РК прилеп остана верен на клубот и го продолжи договорот со прилепчани.

Христи Бикоски, кој игра на позицијата лево крило и беше еден од најдобрите поединци ланската сезона се обрврза на едногодишна соработка со клубот од Прилеп.

Претходно, РК Прилеп ги продолжи договорите со Реваз Чантурија и Давор Шокоски, а потпиша договор со Христијан Милошески од Бутел Скопје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи