Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја е можен краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 10 °C до 26 °C.

УХМР со актуелно предупредување:

Денес ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во западните планински подрачја засилен ветер од северен и северозападен правец. И во текот на утрешниот ден во Повардарието повремено ќе дува засилен северен ветер.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи