Кока-Кола до Роналдо: Секој има свој омилен пијалок и различни вкусови и потреби

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Кока-Кола е официјален спонзор на Европско првенство 2020 и постави две шишиња пред сите што зборуваат на прес-конференции.

Големо внимание предизвика потегот на Роналдо кога ги тргна шишињата од масата на прес конференцијата пред дуелот Португалија-Унгарија и извади шише со вода и рече „пијте вода“.

Денес, Кока-Кола со одговор до Кристијано Роналдо.

„Секој има свој омилен пијалок и различни вкусови и потреби“, велат од Кока-Кола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи