Апел за помош за 8 годишниот Александар Николоски од Прилеп кој има потреба да се лекува во странство

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Александар треба да прима имуноглобулинска терапија еднаш во месецот, во рок од 6 месеци. Само еден третман со имуноглобулинска терапија чини 6 000 евра, што значи дека треба да прми 6 терапии.

Вкупната сума за овие третмани и лабораториските испитувања е околу 40 000 евра, средства кои семејството не е во можност да ги обезбеди.

Родителите на Александар ги замолуваат сите хумани граѓани да им помогнат во оваа борба за здравјето на нивното чедо.

Можете да донирате на следните телефонски броеви:

За корисниците на А1 (143-555)

За корисниците на Телеком (143-163)

Или на следната жиро сметка:

250029000130851 на име Николоска Анета, со назнака: за донација (Шпаркасе банка)

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи