Засилена контрола во сообраќајот на подрачјето на СВР Битола констатира бројни неправилности

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 15.06.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена засилена контрола во областа на сообраќајот, при што било констатирани повеќе неправилности.

Констатирано е дека 8 возачи управувале возила со брзина поголема од дозволената, 7 возачи управувале возило без возачка дозвола, 5 возачи разговарале на мобилен телефон, 1 возач управувал возило под дејство на алкохол и бил исклучен од сообраќај.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи