Осмоодделенката Елена Џајковска од ООУ „Гоце Делчев“ освои прва награда на државниот натпревар по биологија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Прилеп повторно на врвот на листата освојува прво место на државен натпревар со наши вредни ученици.

Од општинското основно училиште „Гоце Делчев“информираат дека на Осмиот државен натпревар по биологија кој се одржал на 13 јуни 2021 година и на кој учество зеле 58 учесници, ученичката Елена Џајковска од 8-1 одделение под менторство на наставничката Билјана Георгиеска освојува прва награда.

И честитаме на Елена и и посакуваме уште поголеми успеси во иднина!

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи