Победа со три засилувања: Спиркоски, Дигаловски и Момировски


Прилепскиот второлигаш Победа ангажира три засилувања: Бојан Спиркоски, Дарко Дигаловски и Игор Момировски.

Бојан Спиркоски (26 години) е веќе докажан офанзивен везен играч кој треба да биде големо засилување на Победа. По заминувањето од Прилеп ги бранеше боите на Брегалница, Лабуништа, Силекс и Велешта.

Дарко Дигаловски (24 години) игра на стоперската позиција и треба да биде значајно засилување во одбраната на Победа.Претходно настапуваше за Металург во Првата лига, а потоа и за Тиквеш, Брегалница и Саса.

Игор Момировски (21 година) е играч од средниот ред. Тој потекнува од младинската школа на Пелистер каде настапувал и во сениорска конкуренција, а минатата сезона беше стандарден првотимец на Слога Виница.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи