Претпладне сончево со мала облачност, попладне појава на локална нестабилност

Facebook
Twitter
Email
Print


Времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=7

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 13 °C до 28 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи